3 základné pravidlá, ktoré vám pomôžu chudnúť

Mnoho ľudí si myslí, že schudnúť sa dá iba vtedy, ak tvrdo makáte, odriekate si všetko potešenie a musíte radikálne obmedziť svoj jedálniček. Jasné, jednoduché to nebude, ale môžete to zvládnuť aj vtedy, ak nebudete mať jedálniček ako pri prísnej detoxikačnej kúre, keď nebudete celé dni zatvorený v posilňovni a sem-tam si doprajete svoju obľúbenú sladkosť. Ak chcete chudnúť a nemať asketický režim, musíte poznať tieto 3 základné pravidlá.

3 základné pravidlá, ktoré vám pomôžu chudnúť
3 základné pravidlá, ktoré vám pomôžu chudnúť

1. Spáľte viac kalórií, ako ich dokážete prijať
Úplne najdôležitejším pravidlom, ktoré musí poznať každý, kto chce schudnúť je, že zhodiť nadbytočné kilá môžete iba vtedy, ak denne spálite viac kalórií ako množstvo, ktoré za deň prijmete. Takže áno, chudnúť by ste mohli aj vtedy, keď by ste celý deň jedli čokoládu a hamburgery, lenže by ste museli celý deň cvičiť, aby ste spálili viac kalórií, ako ste prijali vďaka čokoláde a burgrom. Takže je lepšie, keď si upravíte aj jedálniček, nech to nemáte zbytočne komplikované.

2. Znížte príjem sacharidov
Nemusíte prejsť k radikálnej zmene jedálnička a všetko, čo ste doteraz jedli, vyradíte a budete jesť iba ovocie, zeleninu a suchú ryžu. Stačí, ak obmedzíte príjem sacharidov, to hlavne znamená prestať jesť sladkosti. Máte chuť na čokoládu? Dajte si namiesto toho sušené acai bobule, banány alebo marhule. Okrem toho by ste mali vynechať aj prílohy ako hranolky, americké zemiaky, knedľa, cestoviny a aj ryža. Miesto toho jedzte čerstvú zeleninu alebo šaláty. Ak si takto upravíte jedálniček, stačí to na to, aby ste chudli.

3. Hýbte sa a cvičte
Môžete chudnúť aj bez pohybu, ale prečo nezefektívniť proces zhadzovania váhy? Takže zvýšte svoju fyzickú aktivitu a je úplne jedno, či budete dvíhať činky pre ženy, chodiť na tanečnú, začnete plávať alebo budete bicyklovať. Ak chcete posunúť vaše chudnutie ešte na vyššiu úroveň, zaraďte do vášho cvičebného plánu aj kardio cviky aspoň 2x do týždňa na 45 minút. Aké to sú? Kardio cviky sú také, pri ktorých vám stúpne tep na úroveň 150 – 160 a zadýchate sa pri nich – beh, jumping, bicyklovanie, zumba či box. Práve toto vám pomáha spaľovať tuky. Tak čo poviete, nie je to až také strašné, však?

Článok: PR, foto: ilustračné – flickr.com

3 základné pravidlá, ktoré vám pomôžu chudnúť
5/5 Hlasov: 3