4 dôvody, prečo by ste mali jesť arašidové maslo

Milovníci tejto arašidovej pochúťky sa môžu tešiť a skákať 3 metre do vzduchu, ako keby boli na trampolíne. Prečo? Pretože to nie je nezdravá sladkosť, ale je to super pomocník v boji za lepším zdravím. Tieto 4 dôvody sú jasným signálom, že arašidové maslo by nemalo chýbať ani vo vašej domácnosti.

4 dôvody, prečo by ste mali jesť arašidové maslo
4 dôvody, prečo by ste mali jesť arašidové maslo

1. Super výživové hodnoty
Arašidové maslo obsahuje látky, ktoré pomáhajú vášmu telu – vápnik, vitamín E, vitamín B6 či železo. Vedci zistili, že ľudia, ktorí často jedia orechy a orechové maslá vrátane toho arašidového, sa vystavujú nižšiemu riziku, že ich postihne cukrovka 2. typu či srdcový infarkt. Arašidové je super aj vďaka svojej rôznorodosti – môžete si ho dať na raňajky, na desiatu, na olovrant a aj na večeru.

2. Zasýti vás
Vďaka vláknine (2 gramy v PL) a proteínom (4 gramy v PL) vás dokáže zasýtiť aj menšie množstvo. To je veľkým plusom pre ľudí, ktorí od raňajok do obeda odbehnú k chladničke tak trikrát. Štúdia ukázala, že tí, ktorí raňajkujú arašidy alebo arašidové maslo, majú menšiu chuť do jedla až do času obeda ako tí, ktorí sa arašidom vyhýbajú.

3. Pomáha chrániť vaše srdce
Máte strach zo srdcovo-cievnych ochorení? Znížte túto pravdepodobnosť aj vďaka arašidovému maslu. Ako? To totiž obsahuje nenásytené tuky, ktoré znižujú cholesterol. Ľudia, ktorí konzumujú orechy aspoň 5x týždenne, sa môžu tešiť z až o 44 % nižšej pravdepodobnosti infarktu v porovnaní s tými, ktorí orechy jedia iba výnimočne.

4. Pomáha kvalite vlasov a pokožky
Arašidy v sebe majú biotín a vitamín B, ktorý je dôležitý pre dobrú kondíciu pokožky na hlave. V arašidovom masle nechýba ani vitamín E, ktorý chráni vašu pleť pred UV lúčmi. Za tento fakt môžete vďačiť harvardskej štúdii a vďaka nej nám arašidové maslo bude chutiť ešte viac.

Tak čo, začnete nosiť dámske tričká s nápisom „Milujem arašidové maslo“?

Zdroj: PR, foto: fitness-sport.sk

Ohodnoť