Busty a figuríny predajú váš tovar

Myslíte si o sebe, že slovami dostatočne nevykreslíte to, ako veci vnímate a ako by ich mali vidieť aj iní? Vydajte to zo seba iným spôsobom, napríklad dokonalým aranžovaním predajne pomocou búst a figurín. Už pri prvom pohľade na ne bude každému zákazníkovi jasné, že máte vkus.

Busty a figuríny predajú váš tovar
Busty a figuríny predajú váš tovar (Foto: pixabay.com)

Busty ako pyšné pávice

Dokonalé krivky tela, a je jedno, či ženského, alebo mužského, ľahko odprezentujú tovar, na ktorý ste hrdí. A keďže tieto figuríny nemajú hlavy ani nohy, ľahko si v danom oblečení každý zákazník predstaví sám seba, kučeravá blondínka i nižšia moletka. Základom je bustu naaranžovať tak, aby si ihneď pritiahla pohľady zákazníka. Stojac vo výkladnej skrini alebo len tak pri regáloch v predajni, víta busta kupujúcich nie milým úsmevom a dlhými mihalnicami, ale štýlovým outfitom, ktorý ste sami naaranžovali.

Čo všetko taká busta znesie? Je to akýsi vešiak – oblečte ju do košele, na krk jej prehoďte šál, v páse zaviažte elegantný sveter a na rameno prehoďte štýlovú koženú bundu a kabelku, a uvidíte, koľkí sa pri vašej ukážke moderného outfitu zastavia. Zákazníci často nemajú predstavu, čo sa dá s čím dobre kombinovať, a tu nehovoríme len o farbách, preto je vašou úlohou ukázať im to prostredníctvom búst, ktoré sú stelesnením dokonalosti a v mnohých prípadoch v meste udávajú trendy.

Keď si figurínu pomýlime so živou osobou

Nehanbite sa priznať, koľkokrát ste sa zľakli, že pri vás niekto stojí, a pritom išlo iba o obyčajnú predajňovú figurínu. Nie je to však na škodu, aspoň ste sa presvedčili, že súčasné figuríny sú niekedy na prvý pohľad nerozoznateľné od živej osoby. Majú svoje módne pózy, krásne črty tváre, dokonca i vlasy, a tak sú ideálne na prezentovanie oblečenia a doplnkov.

Zákazník je rád, ak si tovar nemusí skúšať, ale ho rovno nájde navlečený na buste alebo figuríne. Pozorne preskúma kvalitu vyhotovenia, strih, prezrie si model z každej strany, a hneď získa predstavu o tom, ako by konkrétny kúsok oblečenia vyzeral na jeho postave. Ak tovar vyzerá k svetu na figuríne, určite si túto vlastnosť zachová aj na živej osobe.

Čím viac búst a figurín, tým väčšia šanca prezentovať módu

Máte množstvo predstáv, ako by to mohlo vyzerať v našich uliciach v súčasnosti? Aké farby a druhy odevov by mali nosiť ženy, muži alebo deti, ľahko odprezentujete na vašich predajňových figurínach.

A keďže si iba málokto môže dovoliť usporadúvať módne prehliadky alebo mať v predajni živé modelky, práve busty a figuríny sú dobrou voľbou, ako prejaviť vaše umelecké cítenie a vkus. Ani samotná figurína nemusí byť drahá, ak je vhodne naaranžovaná, efekt je zaručený.

Text:PR

Ohodnoť