Jednička proti infarktu, hypertenzii, mŕtvci a cholesterolu

Zoznámte sa s ďatľami. Obsahujú mnoho zdravých látok a svojimi vlastnosťami sú schopné bojovať proti mnohým zdravotným problémom ako sú mŕtvica, infarkt, zvýšená hladina cholesterolu či vysoký krvný tlak. Ďatle. Prečo by sme ich mali zaradiť do svojho jedálnička?

Jednička proti infarktu, hypertenzii, mŕtvci a cholesterolu
Jednička proti infarktu, hypertenzii, mŕtvci a cholesterolu

Ďatle obsahujú veľké množstvo železa čo je užitočné najmä pre ľudí, ktorí trpia anémiou, vhodné sú aj pre deti a tehotné ženy. Stačí konzumovať 100 gramov za deň čím telu dodáte až 11% odporúčanej dennej dávky železa. Železo má rovnako priaznivý vplyv na červené krvinky a hemoglobín čo predovšetkým podporuje tok kyslíka krvou.

Okrem toho obsahujú tiež veľké množstvo draslíka, ktorý je nevyhnutným minerálom pre naše telo. Zabraňuje hnačke a je tiež potrebný na stimuláciu prospešných baktérií črevnej mikroflóry. Pomáhajú však tiež pri zápche. Stačí pritom ďatle namočiť na noc do vody a následne vodu vypiť. Svojimi vlastnosťami všeobecne prispievajú k dobrému tráveniu.

Ľudia, ktorí väčšinou trpia hypertenziou by ich určite nemali ignorovať, pretože sú bohaté na spomínaný draslík a zároveň neobsahujú sodík. Draslík je dôležitý minerál, ktorý významne zlepšuje nervový systém a tiež zabraňuje vzniku mŕtvice. Obsahujú však tiež horčík, ktorý je dôležitým minerálom pre krvné cievy a zlepšuje prietok krvi.

Pomáhajú tiež udržiavať dobrú líniu. Mali by sme ich jesť na lačný žalúdok, pretože neobsahujú žiadny cholesterol a pomáhajú nám pri kontrole našej telesnej hmotnosti. Pozor však na to, že sú bohaté na cukry. Sú tiež užitočné pri regulácii nezdravého cholesterolu, ktorý je známy ako LDL, pretože čistia cievy a zabraňujú vzniku krvných zrazenín.

Aj vy ste sa už presvedčili o ich skvelých účinkoch, alebo sa na to zatiaľ len chystáte? Smelo do toho! Príroda nám toho predsa toľko ponúka, stačí si len v supermarkete správne vybrať.

Jednička proti infarktu, hypertenzii, mŕtvci a cholesterolu
5/5 Hlasov: 3