Maškrtu si vychutnávajte čo najdlhšie

Skúste túto stratégiu a trvalo znížiť chute. Je to jednoduché, stačí sa držať toho, že maškrtu si treba vychutnávať čo najdlhšie, nie len chvíľu. Za tvrdením je uznávaná kapacita, doktor Lesley Lutny, docent PhD na East Carolina University na katedre psychológie.

Koláč
Vezmite si na začiatok len jedno jej malé sústo

Pri tejto stratégii si svoju obľúbenú maškrtu, ktorá možno nie je až tak zdravá, najprv asi minútu voňajte, pozrite sa na ňu a premýšľajte o nej. Vezmite si na začiatok len jedno jej malé sústo. Žute pomaly pohybujúc sa s v okolí úst a zamerajte sa na textúru a chuť, až potom prehltnite. Opýtajte sa sami seba, či chcete ďalšie sústo alebo či už ste spokojný. Ak si napriek tomu chcete dať viac, opakujte to, no tentokrát žuvajte 20-krát.

Pokračujte v tomto cvičení pri jedení tak dlho, ako chcete alebo kým dokončíte celú porciu. To by vám malo trvať asi 10 minút. Pri snahe o zníženie váhy, zmenšení chute do jedla a ako dobrá pomôcka na odbúravanie tukov sú u nás dostupné prípravky na chudnutie, ktoré môžu byť účinným pomocníkom.

Keď budete mať čas spomaliť a byť si vedomý toho, ako niečo naozaj chutí, to vás naplní pocitom spokojnosti oveľa viac. Veľa našich účastníkov nám povedalo, že po chvíli, nemali teraz na to chuť až tak, ako by si mysleli alebo oni boli spokojní už po pár sústach a boli schopní lepšie prestať jesť, keď boli spokojní.

Dodáva na záver Lesley Lutny, PhD, docent na katedre psychológie na East Carolina University. Ten je za tvrdením, že maškrtu si treba vychutnávať čo najdlhšie.

Foto: ilustračné (flickr.com)

Maškrtu si vychutnávajte čo najdlhšie
5/5 Hlasov: 4