Med by mal byť neodmysliteľnou súčasťou stravy každého z nás

Med má množstvo rôznych pomenovaní, či už tekuté zlato alebo hojivý zázrak, a to nie nadarmo. Med má naozaj množstvo priaznivých účinkov na naše telo, či už zvnútra alebo zvonka. Ale len vtedy, ak ho používate naozaj správne. Na čo všetko má med pozitívny vplyv a ako by sa mal správne používať? Všetko sa dočítate v dnešnom článku. 

Med by mal byť neodmysliteľnou súčasťou stravy každého z nás (Foto: pixabay.com)

Pozitívne účinky medu

Medzi najzákladnejšie účinky medu patrí hlavne jeho protizápalová a antibakteriálna schopnosť. Toto nemusíte využívať len z vnútra tela, ale aj z vonka, pri kožných problémoch. Preto by ste si mali do svojich domácich masiek nezabudnite vždy pridať aj med. Taktiež posilňuje imunitný systém, takže si urobte poriadne zásoby medu aj na zimu. Používa sa aj pri prechladnutiach, chrípke, žalúdočných vredoch, zápche aj zápale žalúdka. Zvonka ho môžete použiť na medovú masáž, liečenie rán a popálenín, urýchlenie hojenia alebo ako masku na vlasy.

Ako jesť med správne?

Podľa odborníkov by ste mali pre čo najlepšie účinky jesť med na lyžičke a nechať ho rozpustiť v ústach čo najdlhšie. Med sa tak rýchlejšie dostane do krvného obehu. Taktiež by ste ho nemali jesť kovovou lyžičkou, ale skôr drevenou alebo umelohmotnou. Takže keď máte chuť na sladké, siahnite po mede a chuť vás hneď prejde.

 

Ohodnoť