Najlepšie proteíny na chudnutie

Najlepšie proteíny na chudnutie si stačí už len vybrať. Proteíny pre ženy obsahujú bielkoviny a tie sú dôležité na podporu rastu svalovej hmoty. Každá športovkyňa ich potrebuje.

Najlepšie proteíny na chudnutie
Najlepšie proteíny na chudnutie (Foto: nakupnyporadca.eu)

Proteíny pre ženy a proteíny pre mužov prakticky nie sú veľmi odlišné. Ženy kladú väčšie nárky na to, ako proteín chutí, preto si dôkladnejšie a dlhšie vyberajú. Nejde len o proteíny, ale aj o akékoľvek iné výživové doplnky. Iný je sójový proteín, alebo proteín s obsahom karnitínu, ktorý má za úlohu podporiť spaľovanie tukov. Tvorbu ženských hormónov v tele podporuje proteín, ktorý obsahuje prirodzene sa vyskytujúce fytohormóny (zo sóje)

ŽENSKÝ PROTEÍN A JEHO VÝHODY

• potrebná dávka bielkovín v proteínoch
• sú vhodné ako proteíny na chudnutie či rast svalov
• sú vhodné pre ženy športovkyne a pre fitnessky
• podporujú rast svalovej hmoty
• poskytujú zasýtenie na dlhšiu dobu

KTORÝ PROTEÍN JE PRE TEBA TEN NAJLEPŠÍ?

Proteíny pre ženy. Tieto proteíny sú určené pre ženy, ktoré chcú odstrániť tuk, ale zároveň zachovať svalový tonus.

Nedá sa len tak povedať: „Vyber si tento, lebo je najlepší.“. Ako sme už spomenuli, každý má nejaké výhody, ale takisto aj nevýhody. Je len na tebe ako sa rozhodneš a akému dáš prednosť.

Najrozšírenejšie sú srvátkové proteíny alebo bielkoviny? Taktiež poznáme viacero typov a to: koncentrát, hydrolyzát a izolát. Odlišujú sa rýchlosťou vstrebávania. Najpomalšie sa vstrebáva koncentrát a najrýchlejšie sa vstrebáva hydrolyzát. Preto, že má vyšší obsah bielkovín a tukov, je vhodnou voľbou práve hydrolyzát a izolát.

Ak chcete ako náhradu stravy použiť proteín, hodí sa Vám kazeínovy proteín. Ten je hustejší ako srvátkový a dlhšie nebudete pociťovať hlad. Vstrebáva sa až 6 hodín a postupne sa dopĺňajú bielkoviny. Na podobnom princípe fungujú aj viaclôžkové proteíny, a tu sa kombinujú srvátkové a kazeínové bielkoviny.

Vegánske proteíny sú iné ako živočíšne. Majú nižší obsah bielkovín. Ak sa vyhýbate strave, ktorá je živočíšna, budú pre Vás vhodnou voľbou.

Text:PR

Ohodnoť