Robíte aj vy po lete túto istú chybu?

Leto je za nami, ale starostlivosť o telo sa s odchodom slnečných lúčov rozhodne nekončí. Práve naopak. Najmä počas sychravých dní by sme mali našej pokožke a telu venovať zvýšenú pozornosť. Nie každý však vie, ako na to.

Adult woman with beautiful face - isolated on white. Skin care concept.

Aj keď je voda a mydlo základ, ktorý pozná zrejme každý, naše telo si vyžaduje viac. Okrem bežnej starostlivosti v podobe denného a nočného krému na tvár, zdravej výživy a cvičenia sú to i ďalšie maličkosti, ktoré dokážu výrazne pridať na kráse, energii aj celkovom zdraví. Každá žena chce byť predsa krásna, neodolateľná a sexy – a to nielen pre svojho partnera.

Hoci si myslíme, že vieme, čo náš organizmus potrebuje, často robíme v starostlivosti o seba rôzne chyby. Ktoré to sú?

1. Nie je zdravá výživa ako zdravá výživa

Ako sa výstižne hovorí, starostlivosť o krásu sa začína zvnútra. Aj keď zeleninový šalát s pestom namiesto dresingu a celozrnný chlebík namiesto bieleho pečiva je správna voľba, treba sa zamyslieť aj nad veľkosťou porcií a taktiež nad dodržiavaním pitného režimu.

V lete si ľudia skôr uvedomujú potrebu prijímania tekutín, no s ubúdajúcimi slnečnými lúčmi ubúda aj z množstva, ktoré vypijeme. Rovnako je to aj s ovocím a zeleninou. „Aj v zimnom období je potrebné dodržiavať pitný režim. Približne 30 minút pred jedlom vypiť pohár vody a v priebehu dňa 3 až 4 decilitre na 10 kilogramov hmotnosti. Zároveň treba zvýšiť príjem vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Napríklad mrkva zvyšuje imunitu a odolnosť voči stresu, kapusta obsahuje vitamín C, prírodný B-komplex, betakarotén, vitamíny E a K, minerály ako železo, vápnik a horčík. Vhodná je tiež brokolica a kel v surovom stave vo forme šalátov alebo štiav,“ radí výživová poradkyňa Zuzana Macková. Bez dostatku tekutín a potrebných vitamínov či minerálov si na pokožku môžeme natierať aj ten najdrahší krém na svete a ani ten nedokáže urobiť zázraky.

2. Cez zimu nám chýba dostatok pohybu

Môžeme mať síce dojem, že sa celý deň naháňame v práci, ale ak to nespojíme s dlhými večernými prechádzkami alebo návštevou fitnes centra, a to najmä pri sedavom zamestnaní, koledujeme si o zvýšenie telesnej hmotnosti. Počas leta sa, prirodzene, hýbeme viac, no len čo sa vonku trochu ochladí, je ťažké prinútiť sa vystrčiť nos z dverí. „V zime majú ľudia tendenciu sa menej hýbať a viac jesť,“ potvrdzuje Zuzana Macková. Ak si aj napriek dostatku pohybu a správnemu jedálničku nedokážete udržať hmotnosť alebo schudnúť, vyskúšať môžete alternatívny spôsob v podobe prírodných kapsúl Natural Slimming od Torhan Pharma, ktoré posilňujú metabolizmus, podporujú spaľovanie tukov a prirodzeným spôsobom dopomáhajú k úbytku hmotnosti a jej následnej kontrole. Kapsuly obsahujú vyváženú prírodnú zmes extraktu z guarany, zeleného čaju a artičoky, ktoré prispievajú k celkovej optimalizácii tukového a kalorického metabolizmu.

natural slimming

3. Hydratačný krém používajte aj cez zimu

Tak to je zrejme to najhoršie, čo môžete svojej pleti urobiť. Ak si ju nechcete definitívne zničiť, odložte hydratačný krém na poličku, kde ho nechajte oddychovať až do jari, a investujte do kvalitného výživného krému. Tie hydratačné sú totiž na báze vody a počas chladných dní vám môžu na pokožke zamrznúť a poškodiť ju, nehovoriac o svrbení, začervenaní a vzniku rôznych ekzémov, ktoré sú nielen nepríjemné, ale vyzerajú odpudivo. Navyše by ste sa nevyhli preschnutým šupinkám, viditeľným žilkám a celkovo vyprahnutej tvári.

4. Celulitída nemusí byť strašiakom navždy

Tak ako sa staráme o svoju tvár – dôkladne ju čistíme, odličujeme, používame hydratačné a regeneračné masky -, rovnako by sme mali venovať pozornosť aj iným partiám tela. Veľa žien trápi škaredá pomarančová koža na zadku a stehnách, ale len máloktorá s ňou dokáže niečo urobiť. Spoliehať sa na babské rady síce môže byť zaujímavá skúsenosť, ale nezaručí vám, že sa celulitídy skutočne zbavíte. Lepšie je siahnuť po overených výrobkoch, ako je napríklad Anticelulitid lifting gel, ktorý dodá týmto problematickým partiám pevnosť, posilní a vyživí pokožku zadku a stehien a pôsobí aj ako prevencia pomarančovej pokožky. Skladá sa z čisto prírodných ingrediencií ako brečtan, prírodné taníny, borievka obyčajná, prha chlumná a rozmarínový olej.

5. Nulová ochrana pred slnkom

Ak máte pocit, že v zime sa nemusíte chrániť pred slnečnými lúčmi, ide o obrovský omyl. Ochrana pred slnkom je v zime rovnako dôležitá ako v lete. Chladné počasie a zatiahnutá obloha síce môžu pôsobiť dojmom, že slnečné lúče nie sú rovnako intenzívne ako počas teplých mesiacov, ale opak je pravda. Napríklad v horských strediskách môžu bez ochrany spôsobiť dokonca popáleniny kože. Preto treba na opaľovací krém s UV filtrom myslieť aj počas zimných radovánok.

Text a foto: PR

Ohodnoť