Škorica – pomáha zdraviu aj pokožke

Používate doma škoricu často? Ak ste si odpovedali nie, tak by ste mali určite začať! Škorica je korenie plné antioxidantov, ktoré ľudia využívajú už tisícky rokov. O akých účinkoch škorice by ste mali vedieť a na čo by ste mohli škoricu využiť?

Škorica – pomáha zdraviu aj pokožke
Škorica – pomáha zdraviu aj pokožke (Foto: pixabay.com)

Čo je škorica a aké druhy poznáme?

Škorica je sušená vnútorná kôra zo škoricovníka. Existuje viac druhov škorice, no sú dva základné  a tými sú cejlónska škorica alebo pravá škorica, ktorá je chutnejšia a druhá je čínska škorica. Tento druh je rozšírenejší a pre nás je oveľa viac dostupnejší.

Najviac liečivých účinkov má v škorici látka cinnamaldehyd, vďaka ktorej má svoju špecifickú chuť a vôňu. Vyrába sa vyrezávaním stoniek škoricovníka, odstránia sa zvyšky dreva a zroluje sa do typického tvaru tyčinky.

Priaznivé účinky na telo

Má viacero pozitívnych účinkov pre telo. Ako prvé, pomáha znížiť riziko srdcových ochorení a je veľmi dobré ju zaradiť do stravy ako prevenciu. Dokonca znižuje riziko výskytu rakoviny a chorôb mozgu. Ak nemáte radi užívanie liekov užiť ju môžete pri rôznych druhoch bolestí, napríklad PMS, bolestiach svalov, znižuje tiež zápal a zmierňuje opuch.

Ohodnoť