Smoothie, milkshake, drink či kokteil – aký je medzi nimi rozdiel?

Smoothie je hustý, zdravý, chutný a hlavne plný vitamínov a živín. Jedná sa o zmiešaný občas osladený nápoj z čerstvého ovocia a zeleniny. Niekedy obsahuje aj čokoládu, arašidové maslo, drvený ľad, mrazené ovocie, vločky, med alebo rôzne druhy sirupov. Ich súčasťou môže byť mlieko, jogurt alebo zmrzlina.

Smoothie, milkshake, drink či kokteil - aký je medzi nimi rozdiel?
 

Ako na pravý smoothie

Pri výrobe smoothie najskôr putuje do mixéra tekutá zložka nápoja. Potom pridáme nakrájané ovocie a zeleninu a smmothie je hotový Pri zeleninovo-ovocnom smoothie sa musí dbať na správny pomer ovocia a zeleniny aby bol výsledný moment chutný. Základný pomer je 60 percent ovocia a 40 percent zeleniny.  Smoothie má svoju sezónu po celý rok, milkshake je nesmierne vhodný práve počas leta. Smoothie sa teda pripravuje v poradí ošúpať, rozmixovať a vypiť!

Ako na pravý milkshake

Smoothies obsahujú rastlinnú a ovocnú buničinu, zatiaľ čo milkshake používa krémovú zložku z mlieka či smotany. Milkshaky zvyčajne obsahujú masívnu dávku proteínu, zatiaľ čo smoothie nemusia. Obvyklé smoothie príchute sú jahoda, mango, kivi, ananás alebo zelená zelenina. Obvyklé milkshake príchute sú vanilka, čokoláda, karamel alebo arašidové maslo. Smoothies a koktaily môžu byť zdravé, ak ich robíte sami doma.

Drinky a kokteily

Ak by nápoj obsahoval aj nejakú zložku alkoholických nápojov, jednalo by sa už o drink či kokteil, to je to isté. Originálne recepty na najznámejšie miešané nápoje, no aj na varianty bez alkoholu nájdete na stránkach https://www.alkoholickenapoje.sk/, ktorá sa venuje všetkému o alkohole. Taktiež tu nájdete aj všetky aktuálne akcie na alkoholické nápoje do tých najobľúbenejších slovenských eshopov s doručením alkoholu až k vašim dverám.

Smoothie, milkshake, drink či kokteil – aký je medzi nimi rozdiel?
5/5 Hlasov: 6