Šport pri ktorom schudnete najrýchlejšie

Jednoznačne je týmto športom box! Áno, box má veľa pozitív. Schudnete vďaka nemu niekoľko kilogramov, zlepšíte si reakčné schopnosti a pomôže vám aj veľmi účinne sa zbaviť stresu. Často si ženy hovoria, že to nie je šport pre ženy a neskúsia ho. Je ale veľa dôvodov prečo by ho skúsiť mali.

Šport pri ktorom schudnete najrýchlejšie
Šport pri ktorom schudnete najrýchlejšie

Box je veľmi dynamická aktivita. Pri pohľade na ring si poviete že sa na takej malej ploche veľa nenabeháte a to je pravda. Jeho hlavná výhoda je že zapájate veľa svalov, čo vám postavu spevní viac ako čokoľvek iné. Tiež jeho výhodou je aj to že je indoorový šport, takže sa dá robiť aj v zime. Ak vás teda nebaví jóga alebo cvičenie na strojoch vo fitku, zaobstarajte si boxerské vybavenie a môžete ísť do ringu. To pozostáva z boxerských rukavíc. Boxeri v ringu používajú ešte aj chránič zubov, prípadne suspenzor na ochranu genitálií. Už dávno to nie je iba mužský šport, pribúda stále viac a viac žien so záujmom o box.

Pozitívnych účinkov na telo má box veľmi veľa. Práve vďaka tomu sa stal populárnym v rôznych vekových kategóriach. Vplyv na vašu postavu je viditeľný najviac. Spálite veľa tuku a svalstvo sa celkovo spevní. Najviac dáte zabrať chrbtovému svalstvu, brušným svalom a svalom na končatinách. Pri jednej hodine boxu spálite priemerne 690 kalórií. Na psychiku tiež vplýva pozitívne. Asi si viete predstaviť aký pocit to bude keď pôjdete po práci do telocvične a budete si môcť beztrestne udrieť do protivníka, alebo aspoň boxovacieho vaku. Odbúra stres a nervozitu a tiež vylepší vašu schopnosť sústrediť sa.

Reakčný čas sa vám takto môže taktiež znížiť. Ak budete trénovať pravidelne, výrazne sa zlepší aj vaša kondícia. Metabolizmus sa zrýchli a tiež si zabezpečíte prevenciu proti kardiovaskulárnym ochoreniam. Vzhľadom na rýchlosť potrebnú pri boxovaní tento šport prospeje aj vašej schopnosti koordinovať pohyby tela. Vďaka veľkému množstvu tekutín vypotených počas tréningu sa z tela uvoľní veľa toxínov a aj vaša pleť bude vyzerať ako mladšia.

Box sa v poslednom čase rozdelil na niekoľko štýlov, pri každom platia trochu iné pravidlá. V poslednej dobe sa stáva populárnym thajský box – Muay Thai. Konkrétne Muay Thai je veľmi staré bojové umenie, ktoré má korene niekde v 13. storočí. Dnes sa v Thajsku učí na všetkých školách, vrátane materských. Považujú to za základ schopností sebaobrany. Tiež sa vyučuje v armáde a iných výcvikových kempoch. Svojej narastajúcej popularite vďačí práve za to, že pomáha chudnúť rýchlejšie ako iné štýly. Kladie viac dôrazu na intenzívnu prácu rúk aj nôh a preto vám postavu vylepší veľmi rýchlo. Práve vysoká dynamika a fyzické vypätie vám zabezpečia dokonalý kondičný tréning.

Tréningy sa zostavujú individuálne, podľa výkonnostných možností každého záujemcu. Nemusíte sa preto báť toho, že vás nechajú bojovať s niekym o dvadsať kilogramov ťažším. Ak máte nejaký problém s cvičením v skupine, väčšina trénerov sa vie prispôsobiť a robiť individuálne tréningy.

Ak teda chcete nájsť nejaký šport, ktorý vám pomôže nie len vylepšiť postavu ale aj odbúrať stres, je pre vás Muay Thai pravdepodobne správnou voľbou. Nebojte sa toho že to nie je šport pre ženy, bude to pre vás pozitívna skúsenosť a naučíte sa výborne brániť.

Foto: ilustračné

Šport pri ktorom schudnete najrýchlejšie
5/5 Hlasov: 1