Zdravý, spokojný a fit? Skúste tieto tipy

Chýba vám duševná aj fyzická vyrovnanosť? Možno vo svojom živote robíte niečo nesprávne. Ako však prísť na to čo? Skúste sa inšpirovať týmto článkom a nájdite odpovede na otázky, ktoré vás pália.

Zdravý, spokojný a fit? Skúste tieto tipy
Zdravý, spokojný a fit? Skúste tieto tipy

Pohybom ku zdraviu
V zdravom tele obvykle prebýva aj zdravý duch. No udržať si zdravé a pružné telo nie je zadarmo. Ak v tejto oblasti pociťujete deficit, vyskúšajte zopár lekcií posilňovacích či uvoľňovacích cvičení pod vedením školených inštruktorov. Je to určite lepšie ako sa len tak potulovať po fitness centre. Naučíte sa ako správne vykonávať jednotlivé druhy cvikov, zmeníte na chvíľu prostredie a s partiou fajn ľudí pôjdete za spoločným cieľom – pozitívnou zmenou životného štýlu. Nezabúdajte na pravidelnosť. Hodinke cvičenia jeden až dvakrát do týždňa nájdite pevné miesto vo svojom rozvrhu.

Rozhodujte o sebe
Majte život vo svojich rukách a nakladajte si na plecia len toľko, koľko spoľahlivo dokážete uniesť. Prepracovanosť, uponáhľanosť a stres si z dlhodobého hľadiska určite vyberú svoju zdravotnú daň. Pamätajte na to, že tou najvzácnejšou komoditou, ktorú máte k dispozícii, je čas. Pre vašu duševnú a fyzickú pohodu bude len plusom, ak ho dokážete venovať nie len práci a povinnostiam, ale aj zábave a relaxu. Naučte sa vnímať a vychutnávať si zážitky a chvíle strávené pri činnostiach a s ľuďmi, ktorých máte radi.

Jedzte zdravo – lokálne a jednoducho
Vážte si svoj organizmus a doprajte mu stravu, ktorú potrebuje. Len tak bude fungovať plnohodnotne. Vsaďte na jedlo a nápoje z domácich surovín a lokálnych zdrojov. Zjednodušte prípravu jedla ako sa len dá – nepoužívajte polotovary a kadejaké zmesi korenín a dochucovadiel. Tak isto čerstvé sezónne ovocie chutí oveľa lepšie ako jeho tyčinková napodobenina zabalená v úžasnom obale. Podstatný je obsah, nie forma.

Zdroj: PR, foto: vengo.sk

Ohodnoť