Bylinky a domáce recepty sú super. Nie so všetkým vám však pomôžu

Bylinky sú skvelým pomocníkom pri chudnutí, pri zdravotným problémoch, ale aj ako prevencia. Musíte byť však opatrný, aby ste si nemysleli, že všetko dokážete zvládnuť svojpomocne a nepotrebujete navštíviť lekára. Niekedy je lepšia kombinácia liekov predpísaných od lekára a byliniek, pretože nie každá choroba sa dá vyležať, vypotiť a vyliečiť pitím bylinkových čajov. Tu sú niektoré bylinky, po ktorých sa bude vaše telo cítiť, ako keby bolo na nezabudnuteľnom wellness pobyte v Maďarsku.

Bylinky a domáce recepty sú super. Nie so všetkým vám však pomôžu

Problémy s pečeňou
Ak máte problémy pečeňou, skvelou bylinou je pestrec mariánsky, ktorý funguje ako účinný antioxidant, takže sa využíva aj pri otravách alkoholom, drogami, chemikáliami či hubami. Dostal peknú prezývku – Kristova koruna – pretože vyzerá naozaj podobne. Jeho účinky si pochvaľujú aj pacienti, ktorí podstúpili liečbu chemoterapiou, pretože im pomáha s regeneráciou poškodenej pečene. Okrem blahodárnych účinkov pre pečeň, pomáha aj pri psychických problémoch ako chronická únava, syndróm vyhorenia či migrény.

Černucha pomáha s obranyschopnosťou
Černucha je ľudové pomenovanie pre čierny kmín, ktorý sa teší ešte aj ďalšej prezývke – zlato faraónov. Je to hlavne kvôli tomu, že sa využíva už viac ako dve tisíc rokov a posilňuje obranyschopnosť vďaka aktivácii bielych krviniek. Známe sú aj jej silné antibakteriálne a dezinfekčné účinky. Okrem toho, že pomáha vášmu imunitnému systému, má výrazné množstvo nenásytených mastných kyselín. Pomôže vám pri detoxe, v boji s parazitmi či žalúdočných ťažkostiach. Čierny kmín by však nemali užívať tehotné ženy (pôsobí na hladké svalstvo), no už počas kojenia je všetko v poriadku.

Konzultujte to s lekárom
Dnes nájdete na internete množstvo hlúpych rád, ktoré vás môžu dostať do problémov. Napríklad niektorí ľudia tvrdia, že rakovinu môžete zabiť pitím Sava. To nepochybne môžete, lebo prvé, čo zabijete, budete vy. Preto konzultujte s lekárom každú liečbu, ktorú chcete robiť iba vďaka bylinkám. Nie vždy to však bude možné.

Článok: PR, foto: zdravapecen.sk

Bylinky a domáce recepty sú super. Nie so všetkým vám však pomôžu
5/5 Hlasov: 2