Za priberanie môžu najmä hormóny – viete ktoré?

Chudnutie často nie je jednoduché najmä preto, že len niekoľko dní po zhodení nadbytočných kíl sa nám tie kilá začnú vracať späť. Náročnosť chudnutia závisí predovšetkým od dôvodu priberania. Ak je ním len to, že sa nevieme večer ovládnuť pred skrinkou so sladkosťami, ide pravdepodobne o to najjednoduchšie chudnutie. Komplikovanejšie to môže byť, ak sú na vine hormóny.

Za priberanie môžu najmä hormóny - viete ktoré?
(zdroj: unsplash.com)

Hladina hormónov môže za všetko

Hormonálna nerovnováha v ženskom tele môže za obrovské množstvo vecí. Ak totiž nie sú v norme vaše hormóny, trpí celý váš organizmus. Od hladiny hormónov závisí správny chod metabolizmu, dôležité funkcie organizmu aj pohlavná aktivita. Hormonálne zmeny spôsobujú aj celkom obyčajné a bežné veci, ktoré zažívame každý deň, ako napríklad stres, genetika, životný štýl, nedostatok pohybovej aktivity či vek. Zháňate výbavu na cvičenie? Pozrite si zľavové kódy v tejto časti a využite ich na nákup toho, čo práve najviac potrebujete. Hormóny môžu aj za to, že priberáte. O nesprávnej činnosti endokrinných žliaz preto treba vedieť včas, a vyhnete sa obezite. Ktoré hormóny podporujú obezitu? 

Inzulín by ste mali mať pod kontrolou

Za hormóny môže do veľkej miery štítna žľaza. Zodpovedná je za metabolizmus, dobrý a kvalitný spánok a dokonca aj správny chod srdca. Tým, že produkuje hormóny, spôsobuje aj priberanie, depresiu, problémy s cholesterolom alebo so srdcom. Ak máte hoci len malé podozrenie na problémy so štítnou žľazou, navštívte lekára, ktorý vám spraví testy a nasadí liečbu. Štítna žľaza však nie je jediná, ktorá produkuje hormóny – napríklad pankreas má na starosti produkciu inzulínu. Je to hormón, ktorý sa stará v tele o to, aby bola glukóza pravidelne doručovaná k bunkám ako energia. Ak prijímate príliš veľa cukru, môže sa stať, že telo sa stane rezistentným voči inzulínu, a to vedie k obezite a diabetu typu 2. Preto by ste mali mať hladinu cukru v krvi pod kontrolou, vyhýbať sa nezdravým jedlám a alkoholu. Všetko, čo vám môže pomôcť k tomu, aby ste žili zdravo, nájdete aj s Dr. Max zľavou 3€ online a z pohodlia domova.

Ženské hormóny sú na vine tiež

Zradiť nás môže aj estrogén. Jeho nízka, no aj príliš vysoká hladina v našom tele, môže ručičku na váhe posunúť do výšin. Vysokú hladinu estrogénu spôsobujú predovšetkým vaječníky, ktoré ho produkujú príliš veľa alebo ho prijímate v nadmerných dávkach z jedla. Nízku hladinu estrogénu spôsobuje aj menopauza. Čo sa týka jedla, odporúča sa kupovať mäso, ktorého pôvod dobre poznáte, pretože práve v ňom sa nachádzajú škodlivé hormóny pre ľudské telo. Jedzte celozrnné produkty, pravidelne cvičte a vyhýbajte sa stresu a etrogén aj progesterón by mali byť v poriadku. Okrem týchto známych hormónov môže priberanie spôsobovať ešte hormón leptín, ktorý nám za ideálnych podmienok signalizuje, že sme najedení, ghrelín, ktorý poznáme ako hormón signalizujúci hlad, ale aj hormón testosterón, ktorého je v ženskom tele prebytok či kortizol, ktorý sa vylučuje, keď sme v strese. Ak potrebujete svoju životosprávu dostať pod kontrolu doplnením vitamínov alebo minerálov, stavte na výživové doplnky, ktoré zoženiete výhodnejšie vďaka eTabletke zľavovým kódom.

Ohodnoť