Jedzte aj večer! Nie len do 17:00

To, že po 17:00, či po 19:00 by ste už nemali jesť, ak chcete schudnúť je len mýtus, nedržte sa ho! Toto tvrdenia podporuje doktorka Manuela Villacorta. Jedzte podľa nej kedykoľvek a to aj večer, takto je to oveľa prirodzenejšie, zdravšie a aj lepšie pre chudnutie, čítajte prečo.

Jedzte aj večer! Nie len do 17:00
Jedzte kedykoľvek – aj večer

Doktorka Villacorta sa vo svojej praxi často stretáva s profesionálmi v odvetví lekárstva a tí často pracujú večera. To by potom znamenalo, že keď prídu domov, už nemajú jesť a radšej ostať o hlade? To všetko len preto, aby znížili svoju váhu a tak schudli?

Je to možno trend dnešnej doby, prestať jesť po určitej hodine, často sa uvádza 17:00 alebo 19:00, v každom prípade takto to zovšeobecňovať nie je správne. Správne je to, že počas dňa by sme mali prijať 70% svojich kalórii a 30% pri večeri. Večeru si môžeme dať aj neskôr, no aby malo naše telo pred nočným spánkom dostatok času na trávenie, odporúča sa konzumovať posledné jedlo aspoň 90 minút predtým. Takto si budete môcť pohodlne spať, uvádza Manuela Villacorta.

Samozrejme nezabúdajte na zdravú večeru, tá má byť ľahká. Určite nie sú vhodné ťažko stráviteľné jedlá. Pamätajte na to, že večera má obsahovať maximálne časť 30% kalórii prijatých z celého dňa. Samozrejme všetko s mierou a sledujte svoj denný príjem, ten má byť nižší ako výdaj, ak sa snažíte o redukciu hmotnosti. Ako dobrá pomoc sú prípravky na chudnutie, tie môžu výrazne pomôcť organizmu, sú dlhodobo dostupné a obľúbené. Určite ste už napríklad počuli o 5-dňovej diéte.

Foto: ilustračné (flickr.com)

Jedzte aj večer! Nie len do 17:00
5/5 Hlasov: 3