5 tipov na jesenný detox

Na jeseň je okrem vyššieho výskytu chorôb problémom aj psychický stav človeka. Keď sa necítite dobre, možno by ste mohli vyskúšať niektoré z následujúcich tipov na očistenie organizmu. Po lete plnom osláv sa vám určite zíde.

5 tipov na jesenný detox
5 tipov na jesenný detox

Zelené smoothies
V poslednej dobe sú smoothies veľmi populárnym spôsobom výživy. Spočívajú v tom, že rozmixujete zeleninu a vypijete. Živiny sa takýmto spôsobom majú uvoľniť už pri mixovaní a vstrebávať sa budú rýchlejšie a jednoduchšie. Práve na detox sú odporúčané tzv. zelené smoothies, ktoré sú robené z rôznych surovín, ale výsledok má mať zelenú farbu. Môžete používať šaláty, špenát, zelené ovocie alebo rôzne semienka a ovocné šťavy.

Alkalická soľ do kúpeľa
Na jeseň je často počasie a nálada vhodná na napustenie vane a ležanie v nej. Človek si tak dobre oddýchne a naberie novú energiu. Keď už sa rozhodnete pre takéto trávenie času, nasypte si do vody alkalickú soľ. Podporuje vylučovanie kyselín a odpadu z tela, keďže je obohatená o rôzne pozitívne účinkujúce minerály, medzi inými aj drahý kameň malachit.

Masážna kefa
Podľa rôznych ľudí dokáže masáž suchou kefou z prírodného materiálu pomôcť k lepšiemu prúdeniu krvi v tele. Pri masáži používajte krúživé pohyby smerom k srdcu a späť. Najprv pravou rukou a potom ľavou. Pri masáži by ste nemali zabudnúť na nohy. Pokúste sa masírovať aspoň dve minúty.

Matcha
Zelený prášok známy ako matcha, má pôvod v Japonsku a sľubuje „nakopnutie“ organizmu. Narozdiel od normálneho čaju, sa môže najemno podrvený lístok matcha vstrebávať do tela so všetkými jeho účinnými zložkami. Obsahuje hlavne veľa antioxidantov, ktoré v dnešnej dobe plnej stresu potrebujeme. Okrem toho vám dodá aj veľa vitamínov. Taktiež podporuje imunitný systém, ča je v studenom počasí a zvýšenom množstve chorôb iba dobré. Na jeho prípravu potrebujete ½ čajovej lyžičky na 100 ml vody. Nasypte ho do šálky s vodou a rozmiešajte špeciálnou metličkou na čaj matcha. Jediné riziko jeho pitia je olovo. V Číne, kde ho pestujú, je ovzdušie veľmi znečistené a preto aj lístky čaju vstrebávajú nečistoty zo vzduchu. Keď ho ale budete piť iba príležitostne, pozitívnych účinkov na telo bude asi viac ako tých negatívnych.

Ovocie a zelenina
Ako všetci vieme, obsah vitamínov v nich je vyšší než v čomkoľvek inom. Z ovocia je odporúčané jesť hlavne jablká. Vďaka vysokému množstvu pektínu a vlákniny je jablko vhodné na vylepšenie trávenia a regulácie hladiny cukru v krvi. Zo zeleniny je špeciálne na jeseň odporúčané jesť červenú repu. Tá tiež obsahuje vlákninu, ale aj veľa minerálnych, ktoré zaručene prospejú vášmu imunitnému systému.

Teraz, keď už viete ako na to, môžete si ísť nakúpiť potrebné suroviny a začať s očistou vášho organizmu. Dnes už aj ovocie a zeleninu viete priamo od pestovateľ kúpiť online, ponúka to Lokapetit. Dopravu majú zdarma pri nákupe nad 40 eur a nakúpite u nich vždy všetko čerstvé a vypestované u nás na Slovensku. Čaje, výživové doplnky, vitamíny a ďalšie môžete nakúpiť v online lekárni Pilulka.sk a so zľavovými kódmi zo stránky KuponyZdarma.sk ešte ušetriť pri nákupe. Vaše telo sa vám určite poďakuje.

Foto: ilustračné

5 tipov na jesenný detox
5/5 Hlasov: 12