Chcete chudnúť aj vo fitku? Poradíme vám, ktoré stroje sú na to najlepšie!

Väčšina ľudí chodí do fitness centier nabrať svalovú hmotu. Medzi nimi sa však nájde veľká časť tých, ktorí chcú zároveň schudnúť. Rôzne masážne a vibračné stroje v teleshopingu vám sľubujú okamžitý účinok – v skutočnosti by ste sa však na nich nemali spoliehať. Ktoré stroje teda zaručujú, že ak si na nich zacvičíte, nejaké to kilo pôjde dole?

Chcete chudnúť aj vo fitku? Poradíme vám, ktoré stroje sú na to najlepšie!
(zdroj: unsplash.com)

Najúčinnejšie je kardio

Z pohľadu účinnosti spaľovania kalórií a tukov sú najlepšie práve stroje na kardio tréning. Aby ste však dosiahli úspech, musíte kombinovať rôzne druhy kardio tréningu s ďalšími formami pohybu ako napríklad beh, plávanie alebo bicyklovanie. V prípade, že nechcete chodiť do fitka, môžete si viacero strojov zakúpiť aj do domácnosti a urobiť si svoju súkromnú posilňovňu. Nákupná poradňa radí, ako vybrať rotopéd, ktorý je ideálny na cvičenie doma bez ohľadu na to, aké je práve vonku počasie. Ušetríte tak nielen čas, ale v konečnom dôsledku aj financie.

Cvičiť nestačí

Prečo cvičiť na fitness strojoch, ak chcete schudnúť? Každý zo strojov ponúka možnosť spaľovania kalórií, formovania postavy so zameraním na konkrétne svalové partie a podporu prekrvenia tela. Okrem toho podporujú zdravie srdca, zlepšujú fungovanie trávenia a stimulujú metabolizmus. V neposlednom rade zvyšujú fyzickú kondíciu, čo môžete následne využiť aj pri ďalších druhoch fyzických aktivít a športovaní. Zamerať sa však musíte aj na zdravý jedálniček, dostatočný pitný režim, obmedzenie alkoholu a pravidelné denné stravovanie. Pomôžu recepty na chudnutie, zaradiť do stravy viac zeleniny ale aj ovocia.

Behom k najrýchlejšiemu chudnutiu

Ktoré stroje na cvičenie vám teda s chudnutím dokážu pomôcť najviac? Najefektívnejším zariadením je jednoznačne bežecký pás a trenažér. Má ideálny pomer spálených kalórií a námahy a viete si ho kúpiť aj na doma. Vedeli ste, že existuje aj niečo ako fitness schody? Ak pravidelne chodíte do posilňovne, určite ich nevynechajte – hlavne, ak sú pohyblivé. Výsledkom tohto cvičenia nie je len formovanie a chudnutie z nôh, ale aj posilnenie kondície a kardiovaskulárneho systému. A tretím najúčinnejším spaľovačom kalórií je veslovací stroj. Zaťaží hlavne svaly rúk, chrbta, brucha a pŕs, pri správnej technike aj lýtok, stehien a zadku, takže takmer celé telo. Veľkou výhodou je, že nezaťažuje nadmerne kĺby a opäť si ho môžete kúpiť aj domov.

Chcete chudnúť aj vo fitku? Poradíme vám, ktoré stroje sú na to najlepšie!
5/5 Hlasov: 2