Diétna limonáda nepomáha chudnúť, práve naopak

Nemyslite si, že diétna limonáda vám pomôže schudnúť, je tomu práve naopak. Dokazujú to výsledky štúdie University of Texas a číslo výsledky sú až alarmujúce.

Diétna limonáda
Výsledky štúdie University of Texas

University of Texas štúdia od Health Science Center zistila, že čím viac diétnej limonády človek pil, tým je väčšie riziko vzniku nadváhy. Pitie len dva alebo viac plechoviek za deň zvýšilo až o 500% riziko zvýšenia miery okolo pása. Prečo? Umelé sladidlá môžu narušiť prirodzenú schopnosť tela regulovať príjem kalórií založený na sladkosti potravín.

Aj tieto fakty bolo preukázané štúdiou so zvieratami z Purdue University. To znamená, že u ľudí, ktorí konzumujú diétne jedlá by mohlo byť viac pravdepodobné, že sa prejedajú, pretože vaše telo napálilo do vášho myslenia, že žeriete cukor a vy túži po ňom ešte viac.

Iná štúdia zistila, že hoci len jedna diétna sóda denne je spojená s 34% vyšším rizikom metabolického syndrómu, skupina príznakov, vrátane brušného tuku a vysokej hladiny cholesterolu, pri ktorom je riziko srdcového ochorenia. Naozaj vám stále tie ochutené nápoje stoja za to?

Foto: ilustračné (flickr.com)

Diétna limonáda nepomáha chudnúť, práve naopak
5/5 Hlasov: 3