3 rýchle recepty na studenú večeru pre deti aj dospelých

Niekedy máme náladu variť aj pár hodín, vymýšľať nové jedlá a objavovať nové chute. No inokedy berieme jedlo len ako niečo, čo si musíme dať, aby sme neboli nervózni a hladní. Presne v takéto dni odbijeme večeru niečím jednoduchým, rýchlym, no zároveň chutným. Ak hľadáte inšpiráciu na studenú večeru, tak v tomto článku nájdete 3 rôzne recepty pre každého.

3 rýchle recepty na studenú večeru pre deti aj dospelých (Foto: unsplash.com)

Cviklová nátierka

Vyskúšajte túto neokukanú cviklovú nátierku. Hrá veselými farbami a vaše deti si ju zamilujú. Potrebujete len pár surovín a za chvíľu ju máte hotovú. Na jej prípravu budete potrebovať uvarenú cviklu, uvarený zemiak, uvarené vajce, 50 g masla, soľ a korenie. Všetko, čo sa má variť si pripravte ideálne deň vopred. Zelenina za varí v šupke a potom ju len jednoducho odstránite. Do misky nakrájajte na kocky zeleninu, pridajte vajce a zmäknuté maslo. Ponorným mixérom všetko rozmixujete. Dochutíte už len soľou a čiernym korením. Hotovo!

Avokádový toast

Zdravá večera, z ktorej budete sýty a jej príprava vám potrvá pár minút. Na prípravu tohto toastu si pripravte zrelé avokádo, maslo, vajíčko, krajec chleba, soľ a korenie. Avokádo nakrájajte na tenké plátky. Chlebík si natrite maslom, aby bola chuť jemnejšia a na vrch poukladajte kúsky avokáda. Z vajíčka si pripravte volské oko, ktoré pôjde navrch. Potom už len dochuťte soľou a korením. Avokádový toast môžete pozmeniť aj tým, že namiesto plátkov avokáda ho popučíte, pridáte paradajky a strúčik cesnaku. Bude to toast s guacamole.

Výživné smoothie

Smoothie je veľmi univerzálne jedlo jednoduché na prípravu s množstvom telu prospešných látok. Viete si tam pridať presne to, čo vám chutí. Na večeru odporúčame do každého smoothie pridať niečo  zelené (avokádo, špenát, rukolu, uhorku). Chuť zeleniny zakryjete ovocím s výraznou chuťou (lesné plody, banán, mango, jablko…). Ak máte doma proteín, tak použite aj ten. Vďaka nemu budete sýtejší na dlhšiu dobu. Všetko spolu pomixujte do hladka, nalejte do pohára a máte hotovo! V lete môžete čerstvé ovocie nahradiť mrazeným, vďaka čomu bude smoothie ľahká a osviežujúca večera.

3 rýchle recepty na studenú večeru pre deti aj dospelých
5/5 Hlasov: 1