Ak sa chystáte maškrtiť, vyberte tuk uvoľňujúce potraviny

Vyberajte si tuk uvoľňujúce potraviny, ktoré by mali pomôcť udržať pocit plnosti a zbaviť záchvatového prejedania oproti vysokokalorickým potravinám. V článku prinášame hneď niekoľko rýchlych tipov na tuk uvoľňujúce potraviny, ak už máte chuť maškrtiť.

Ak sa chystáte maškrtiť, vyberte tuk uvoľňujúce potraviny
Náš tip – jablko na mesiačiky osladené medom

Napríklad taký med má len 64 kalórií, tuk uvoľňuje už množstvo v jednej lyžici. Máme pre vás jeden náš rýchly tip. Skúste si nakrájať jablko a mesiačiky a tie si osladiť medom, je to výborná sladká pochúťka, navyše zdravá a má minimum kalórií. Vajíčka majú len 70 kalórií na jedno na tvrdo varené vajíčko, to je pritom naložené tukum uvoľňujúcim proteín. Čiastočne odstredený syr ricotta má len 39 kalórií v jednom malom kúsku, ten je balený s obsahom tuku uvoľňujúci vápnik. Horká čokoláda má asi 168 kalórií v jednej jej kúsku, ale horká čokoláda je plná rozpúšťačov tuku. V štúdii University of Tennessee bolo zistené, že ľudia, ktorí znížili svoj denný príjem na 500 kalórií a jedli jogurt trikrát denne po dobu 12 týždňov, stratili väčšiu váhu a telesný tuk, než skupina, ktorá iba znížila svoj denný príjem kalórii na rovnakú hodnotu.

Pri štúdii University of Tennessee výskumníci dospeli k záveru, že obsah vápnika v nízkotučných mliečnych výrobkov spúšťa hormonálnu reakciu, ktorá bráni v tele produkcii tukových buniek a zvyšuje odbúravanie tuku. To len dokazuje ako dôležitá je strava na redukciu váhy a naše zdravie.

Foto: ilustračné (flickr.com)

Ak sa chystáte maškrtiť, vyberte tuk uvoľňujúce potraviny
5/5 Hlasov: 4