Čo je diéta s jablčným octom? Toto by ste o nej mali vedieť

Možno ste o nej nepočuli a možno práve s ňou máte dobré skúsenosti, že sa vám podarilo úspešne pár kíl zhodiť. Každá diéta má svojich priaznivcov, no každá má aj odporcov. Nedávajte teda na presvedčenia ostatných a vyskúšajte si to na vlastnej koži, ak na to teda máte žalúdok.

Čo je diéta s jablčným octom? Toto by ste o nej mali vedieť
Čo je diéta s jablčným octom? Toto by ste o nej mali vedieť (Foto: unsplash.com)

O čo pri tejto diéte ide?

Prečo je jablčný ocot taký dobrý a ktoré látky podporujú chudnutie? Tento druh octu totiž podporuje látkovú výmenu, obmedzuje hnilobné procesy v črevách, pozitívne vplýva na stimuláciu telesných procesov a tvorbu červených krviniek. Zastavíme sa hlavne pri tých metabolických procesoch, keďže tie odbúravajú tuk a tak sa znižuje hmotnosť.

Jablkový ocot dokážete zohnať v tabletkovej aj tekutej podobe. Ak ho prijímate v tekutom skupenstve, tak je ideálne do trojdecového pohára pridajte lyžicu jablkového octu. Čo sa týka tabletiek aj tekutého octu, vždy si ich dajte pred jedlom.

Vo všeobecnosti platí, že treba vyberať len z overených a dobre známych produktov. Ak sa jedná o naše zdravie, platí to dvojnásobné. Ušetriť viete aj pri obľúbených výrobcov, využívajte akčné ponuku, napríklad KetoMix zľavový kód alebo ďalšie kupóny, zľavový kód a akčné ponuky.

Pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať

K tejto diéte je potrebné pridať aj trošku viac pohybu a zdravšiu stravu. Jablčný ocot nie je žiadna zázračná látka, s ktorou budete aj popri nezdravej strave a sedavému životnému štýlu neustále chudnúť. Najlepšie je túto diétu praktizovať tak, že budete jesť ocot dva týždne bez prestávky, potom si dáte týždeň pauzu a následne znovu dva týždne s jablkovým octom. Takto je najpravdepodobnejšie, že zaznamenáte vyšší úbytok na váhe.

Zdroj: https://www.nakupnaporadna.sk/tabletky-na-chudnutie/

Čo je diéta s jablčným octom? Toto by ste o nej mali vedieť
5/5 Hlasov: 7