3 tipy na rýchle a zdravé raňajky

Na internete nájdete množstvo receptov, kde ľudia pripravujú chutné a zdravé raňajky. No buď na to použijú množstvo ingrediencií, ktoré každý doma nemá alebo trvá príprava príliš dlho. Ak potrebujete recepty na rýchle raňajky, ktoré vás zasýtia, no zároveň ich nebudete variť hodinu, tak ste na správnom mieste. Máme pre vás 3 recepty, ktoré trochu obmeníte a máte znovu pripravené niečo iné.

3 tipy na rýchle a zdravé raňajky (Foto: unsplash.com)

Ovsené vločky

Zasýtia vás a dajú sa pripraviť na množstvo spôsobov. Ovsené vločky sú ideálnym zdrojom vlákniny a bielkovín. Čo si z nich môžete na raňajky pripraviť? Ak máte minimum času, tak k nim prilejte trochu jogurtu a nakrájajte ovocie. Keď sa chcete zahriať a máte o niečo viac času, na platničke zmiešajte ovsené vločky s mliekom v pomere 1:2. Vznikne vám chutná ovsená kaša, ktorú môžete dochutiť škoricou, medom a ovocím.

Smoothie

Alebo aj „nápoj plný zdravia“ si pripravíte ráno v priebehu pár minút. Výhodou smoothie je tiež to, že nepotrebujete presný recept, hodíte tam to, na čo máte chuť. Veľmi výživné a obľúbené sú napríklad zelené smoothie nápoje, ktorých hlavnou zložkou je špenát, avokádo alebo kel. V tomto prípade si treba dávať pozor na vyváženie chuti a treba do smoothie pridať sladké ovocie – mango, jahody alebo lesné plody. Tým zakryjete chuť zeleniny.

Vajíčka

Ďalšia z potravín, ktorá sa dá pripraviť na milión spôsobov. A vhodná je hlavne pre tých, ktorí nemajú radi sladké raňajky. Pripravte si z nich praženicu, volské oči, varené vajíčka alebo vajce Benedikt. Ideálne je skúšať neustále niečo nové, aby vaše raňajky neboli monotónne. Na internete nájdete inovatívne recepty na to, ako si pripraviť vajíčka, o ktorých ste možno ani nepočuli.

3 tipy na rýchle a zdravé raňajky
5/5 Hlasov: 1