Čo na raňajky? 4 tipy na zdravé raňajky

Pri ZDRAVOM chudnutí sú výživné a zdravé raňajky veľmi dôležité. Často keď nemáme inšpiráciu a prázdnu chladničku, máme tendenciu zvoliť rýchlejší variant, ktorý nebýva veľmi zdravý. Plánovanie stravy vám pri chudnutí dokáže veľmi pomôcť. Ak nemáte inšpiráciu na raňajky, pozrite si naše inšpirácie.

Čo na raňajky? 4 tipy na zdravé raňajky
Čo na raňajky? 4 tipy na zdravé raňajky (Foto: pixabay.com)

Ovsené vločky

Či už vo forme kaše, s mliekom alebo vodou, vždy sú skvelé na raňajky. Či už ako zdroj vlákniny alebo bielkovín. Kombinovať ich je najlepšie s ovocím, semienkami, arašidovým maslom alebo medom. Je to skvelá možnosť na rýchle, sladké a zároveň zdravé raňajky.

Chlieb s nátierkou

Základ týchto raňajok je zvoliť vhodný druh chleba. Ani pri chudnutí sa pečiva naozaj netreba báť. Najlepšie je zvoliť ražný alebo celozrnné formy chleba. Plátok chleba si môžete pred podávaním opiecť. A čo sa týka nátierky, vždy môžete spraviť inú. Avokádovú, tuniakovú, bryndzovú či vajíčkovú. Samozrejme, vyberajte podľa vašich preferencií a chuti.

Vajíčka na rôzne spôsoby

Z vajíčok sa dá spraviť toho naozaj veľa. Či už vyššie spomenutá nátierka, ale aj volské oči, praženica alebo vajíčka na tvrdo. Pridáte k nim zeleninu, prípadne nejaké pečivo, a skvelé, no zároveň zdravé raňajky máte vymyslené!

Lievance

Ďalšie zo sladkých raňajok, ktoré si zamilujete. Na tie najjednoduchšie lievance vám stačí banán, mlieko, pomleté vločky, vajíčko a kakao. Všetko zmiešate dokopy a cesto na lievance je pripravené. Potom si už len vyberte čím si ich natriete a raňajky sú hotové!

Ohodnoť