Dokáže oblečenie zoštíhliť? Tipy a triky, ako zakryť to, čo nechcete, aby bolo vidieť

Výzor nie je všetko, ale asi nikto si neželá vyzerať zle. Obzvlášť byť pekne oblečení sa niekedy rovná mať dobrý pocit. Čo však robiť, ak máte nejaké to kilo navyše a nehodí sa vám to, čo sa vám na iných najviac páči? Nevešajte hlavu, v tomto článku nájdete odpoveď na všetky svoje otázky!

Dokáže oblečenie zoštíhliť? Tipy a triky, ako zakryť to, čo nechcete, aby bolo vidieť
(zdroj: unsplash.com)

Väčšia veľkosť nie je hanba

V časoch našich babičiek a mamičiek bolo zohnať oblečenie na plnšiu postavu priam nereálne. Dnes už našťastie takéto problémy riešiť nemusíme – zohnať sa dá všetko, ak nie v kamennom obchode, tak minimálne online. Aj keď sa už na kilá navyše nepozerá tak prísne, ako kedysi, netreba to preháňať. Ak máte trochu väčšie bruško, sú kusy oblečenia, ktorým by ste sa mali vyhnúť. V prvom rade si treba priznať, že 36-ku alebo 38-ku na seba jednoducho nenatiahnete. Je možno ťažké priznať si, že máte o dve či tri čísla väčšiu veľkosť, ale v konečnom dôsledku to pre vás bude uvoľňujúce a upokojujúce. Druhým krokom je nakúpiť si kombinovateľné kúsky oblečenia použiteľné na viacero príležitostí. Pri nakupovaní do šatníka môžete využiť aj promo kódy, vďaka ktorým nakúpite za tie najlepšie ceny.

Nevidno ju, ale je najdôležitejšia

Nakúpiť si kombinovateľné kúsky oblečenia nemusí nutne znamenať minúť majland. Najlepšie je najprv urobiť čistky v šatníku a zistiť, čo použiteľné ešte doma máte. Základom dobrého oblečenia je vždy správna bielizeň. Ak máte plnšiu postavu, mali by ste napríklad zabudnúť na čipkované tangá. Sú síce sexi a krásne, ale pre vás budú nepohodlné a všetko, čo chcete zakryť, odkryjú. Vyberte si pohodlné, funkčné a príjemné spodné prádlo, čo nemusí zákonite znamenať, že to budú „bombarďáky“. Existuje veľa druhov sťahovacích a tvarovacích nohavičiek, bodyčiek či pásov, ktoré aj s prevísajúcim bruchom dokážu zázraky. Vyberte si najmä správne číslo. Dôležitým prvkom je určite aj podprsenka.

Pozor na správnu dĺžku

Zamerať by ste sa mali na voľné tričká a topy. Košele či tuniky s rovným strihom, prípadne do áčka vášmu brušku pomôžu a vy sa budete cítiť pohodlne a sexi zároveň. Módnym hitom sú momentálne predĺžené košele, ktoré vám sadnú tiež. Vo vašom šatníku postačí aj jedna, prípadne dve a môžete kombinovať donekonečna. Obľúbeným oblečením plnoštíhlych dám bývajú šaty. Je to veľmi vďačný kúsok, ale treba si opäť dať pozor na strih. Rovné a mierne rozšírené strihy zakryjú okrem bruška aj boky a stehná. Obtiahnuté šaty asi nebudú úplne najlepšou voľbou, ak sa vám však páčia, dajte si pod ne aspoň správnu bielizeň. Ak siahnete po sukni, jej dĺžka by mala byť nad kolená alebo do polovice lýtok. Každý outfit zachráni predĺžená mikina alebo kardigán. Aj sako, ktoré si oblečiete, by malo mať predĺžený strih. Najlepšie je nezapínať ho, a tak isto aj mikiny a svetre. A na záver ešte jeden tip: zabudnite na bedrové rifle, tepláky alebo iné kusy oblečenia, vaším novým najlepším priateľom je vysoký pás. Ak ste ho ešte nevyskúšali, je najvyšší čas. Neviete sa zorientovať v množstve značiek a produktov? Vždy sledujte recenzie na produkty, vďaka ktorým to bude podstatne jednoduchšie.

Ohodnoť