Január je najlepší mesiac na chudnutie. Zistite prečo!

Mnohí z nás si dávajú na nový rok predsavzatia – lepšie sa stravovať, pracovať na svojej osobnosti, tráviť viac času s rodinou alebo viac cestovať. Jedným z najčastejších predsavzatí je v novom roku zhodiť kilá, ktoré sme nabrali počas Vianoc alebo dlhšieho obdobia. Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať pravdivé, tak január je najlepší mesiac na to, aby ste začali chudnúť. Ale prečo?

Január je najlepší mesiac na chudnutie. Zistite prečo! (Foto: unsplash.com)

Nový rok, nový začiatok

Áno, aj to je dôvod, prečo začať chudnúť v januári. Všetko zlé (návyky, zlozvyky a nespokojnosť so svojím telom) by ste mali nechať v starom roku. Nový rok je pre nás vždy symbolický, či už chceme alebo nie. Keď začnete s chudnutím, spravte si fotku postavy pred zrkadlom. Potom si budete môcť porovnať na konci roku, kam ste sa posunuli. Najdôležitejšie je, aby ste si udržali motiváciu, neustále si hovorili, prečo to robíte a nevzdávali sa. 

Novoročné zľavy

Ďalšou výhodou začiatku chudnutia v januári je, že firmy ponúkajú množstvo zliav. To isté platí aj v oblasti chudnutia. Môžete využiť vysokú zľavu na členstvo do fitness centra, programy na cvičenie od odborníkov, stravovacie plány, pomôcky na cvičenie, športové oblečenie, fitness hodinky a všetky ďalšie produkty aj služby, ktoré s chudnutím súvisia. Rovnako si môžete spísať zoznam vašich prianí a pod stromček si od blízkych vypýtať niektoré z týchto produktov. Od začiatku roka vám potom pôjde cvičenie jednoduchšie a bude vám ľúto, ak by ste tieto darčeky nevyužili.

Náš tip: Zľavy nemusíte zdĺhavo hľadať. Všetky nájdete na jednej stránke. Tisíce zliav do stoviek obľúbených eshopov nájdete na stránkach www.kuponyzdarma.sk.

Pripravení na leto

Pri chudnutí musíte rátať s tým, že to nepôjde rýchlo a za mesiac neschudnete 10 kíl (iba ak by ste mali extrémne vysokú váhu). Chudnutie by ste si preto mali rozložiť na dlhšie obdobie a ideálne z toho spraviť zdravý životný štýl. Keď začnete v januári, tak budete mať do leta akurát svoju vysnívanú postavu. Zažiarite v plavkách na dovolenke a nebudete sa musieť trápiť drsnými diétami tesne pred plánovanou dovolenkou.

Náš tip: Ak si pomôcť, tak len s overenými pomocníkmi. Najlepší spaľovač tukov pre ženy vyberala Nákupná poradňa vo svojom článku.

Január je najlepší mesiac na chudnutie. Zistite prečo!
5/5 Hlasov: 2