Mandarínková Kofola? Počuli ste už o nej?

Aj sviatky podliehajú moderným trendom! Mnoho ľudí si čaro Vianoc spája s vôňou sušených pomarančov. Týmto starým ozdobám však už dávno odzvonilo a považujú sa za out. Novým hitom vianočnej atmosféry sú práve plátky sušenej exotickej mandarínky. Vneste svieži a moderný vietor do tradičnej vianočnej výzdoby vášho príbytku aj vy! Pripravte si skvelú handmade výzdobu, ktorú ocení nie len rodina, ale aj návšteva či vinšovníci.

Nie je nič lepšie ako vytvoriť si vlastné dekorácie, ktoré vám skrášlia byt, vyčaria úsmev na tvári a navodia správnu vianočnú atmosféru. Zatiaľ čo doteraz ste vpichovali klinčeky do pomarančov, tento rok to zmeňte a určite neoľutujete. Vyskúšajte niečo nové a veľmi moderné. Vôňa sušenej mandarínky vás naplní správnou slávnostnou náladou.

Na vytvorenie jednoduchej, no trendy dekorácie potrebuje iba veľmi ostrý nôž, ktorým nakrájajte mandarínku na tenké plátky. Tie nechajte vysušiť v rúre vyhriatej na 40 až 50 stupňov. Pre dokonalosť ich môžete niekoľkokrát otočiť.

Nádherne voňavé vysušené plátky potom môžete opatrne navliecť spolu so škoricou, badiánom alebo korálkami na šnúrku a zavesiť v izbe či na vetvičku ihličia. Okamžite pocítite príjemne šíriacu sa vôňu.

Mandarínku si ale najlepšie vychutnáte čerstvú, so zmrzlinou, jogurtom, horúcou čokoládou ale dokonca aj s cesnakovou nátierkou, bôčikom či dokonca pečeným kuraťom v kombinácii so zázvorom a badiánom. Každé výborné sviatočné jedlo vhodne doplní aj vianočná limitovaná edícia mandarínkovej Kofoly, v ktorej výborne vynikne práve sladkokyslá šťava z tohto obľúbeného citrusu. Stojí za vyskúšanie.

Viac informácií Vám rada poskytne:

Jana Ptačinská JirátováJana Ptačinská Jirátová
Communications Manager
Kofola ČeskoSlovensko
tel: +420 604 153 396
jana.ptacinska@kofola.cz

Spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko je jednou z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov s ôsmimi výrobnými závodmi na piatich európskych trhoch. Celkovo skupina Kofola zamestnáva vyše 2 100 ľudí. Do produktového portfólia spoločnosti v ČeskoSlovensku patrí tradičný kolový nápoj s originálnou receptúrou Kofola, pramenitá voda Rajec, rad sirupov Jupí, hroznový nápoj Vinea, detské nápoje Jupík, energetický nápoj Semtex a ďalšie tradičné československé značky Chito, Top Topic a Citro Cola. S licenciou vyrába a distribuuje nápoje Royal Crown Cola a Orangina. Spoločnosť Kofola je výhradným distribútorom značiek Evian a Badoit pre Českú a Slovenskú republiku a tradičné minerálne vody z liečivého zdroja Vincentka pre české maloobchody a gastronómiu. Od začiatku roku 2015 Kofola exkluzívne distribuuje v Českej republike a na Slovensku produkty spoločnosti Rauch. Do skupiny Kofola patrí aj sieť UGO, ktorá v ČeskoSlovensku prevádzkuje 82 UGO Freshbarov.

Text a foto: PR

Ohodnoť