Prečo zaradiť spirulinu do jedálnička a jej zdravotné benefity

Je spirulina bežnou súčasťou vášho života alebo je to pre vás len neznáme slovo? Tak či onak by ste mali vedieť, koľko zdravotných benefitov spirulina prináša a prečo by ste ju mali do jedálnička určite zaradiť.

Prečo zaradiť spirulinu do jedálnička a jej zdravotné benefity
Prečo zaradiť spirulinu do jedálnička a jej zdravotné benefity (Foto: pixabay.com)

Čo to je tá spirulina? Je to riasa nachádzajúca sa v slanej vode, ktorá obsahuje veľké množstvo bielkovín a aminokyselín. Hodí sa nie len pre športovcov, ale aj pre ľudí, ktorí nešportujú. Je dobrá hlavne pre vývoj a zdravie organizmu a odporúčaná je aj pre vegánov a vegetariánov, keďže obsahuje látky nachádzajúce sa v mäse. Ma vysoké hodnoty železa, bielkovín aj vitamínu B12.

 

Prečo by ste mali jesť spirulinu?

Asi najväčším plusom tejto riasy je, že je tvorená až zo 70% bielkovinami. Preto je hlavne odporúčaná pre ľudí, ktorí sa mäsu vyhýbajú. Nahrádza totiž príjem bielkovín z mäsa a mäsových výrobkov. Keďže obsahuje veľa antioxidantov, je tiež veľmi dobrá proti pôsobeniu voľných radikálov, pretože tie spôsobujú v tele poriadne problémy v podobe vážnych ochorení. Tak ju môžeme považovať aj za napríklad prevenciu proti rakovine, celkovo chráni mozog a tiež znižuje cholesterol a krvný tlak.

Ohodnoť